10 reguł właściciela LABRADORA

10 reguł właściciela LABRADORA

Każdy z doświadczonych właścicieli labradorów przyzna, że owe 10 twierdzeń o tych psach jest, niestety, bezwzględnie prawdziwe.

1. Nie sposób przejść z psem obok dowolnej piłki tak, by labrador nie próbował jej zdobyć wszelkimi sposobami.

2. Labrador nie wie, co znaczy słowo „wybredny” – i chętnie zje wszystko, co tylko zobaczy w misce i poza nią. Ponieważ obejmuje to także talerze wszystkich domowników, to właściciele labradorów do perfekcji opanowali komendę „fuj!” (także „zostaw”, „rzuć”, „nie rusz”).

3. Masz prawo być dumny z siebie – nie każdy poradzi sobie z dodatkowymi 30 kilogramami moszczącymi się na Twoich kolanach!

4. Nie ma bardziej lojalnego towarzysza drogi przez życie niż labrador – który swą lojalność rozszerza na WSZYSTKICH ludzi…

5. Swą miłość do właściciela labrador objawia atakami miłosnego lizania – masz zagwarantowane dwa do trzech pryszniców dziennie.

6. Psy tej rasy mieszczą się w czołówce wszystkich bodaj rankingów – na najpopularniejszego, na najgrzeczniejszego, na najłatwiej szkolącego się, na najbardziej inteligentnego. Wystarczy wymyśleć jakąkolwiek listę „NAJ…”, by mieć pewność, że labrador znajdzie się na niej w pierwszej piątce, także na „najbardziej rozrabiającego”, „najbardziej brudzącego w domu”, „najbardziej nieposłusznego” i „najlepszego żebraka”.

7. Niezależnie od tego, jak daleko i w jakim kierunku wyrzucisz zabawkę czy piłkę, Twój labrador zawsze spróbuje ją złapać, nie bacząc na przeszkody.

8. Słowo „spacer” właściciel może wypowiadać tylko świadomie, gdy gotów jest na włóczenie się po deszczu lub mrozie. To samo tyczy się zwrotów „pójdę z nim”, „trzeba go wyprowadzić”, „musi się wysiusiać”, „gdzie jest smycz” czy „musi pobiegać”, które każdy labrador rozumie instynktownie.

9. Raz w życiu możesz spróbować, by zrozumieć, że nie jesteś w stanie wyciągnąć labradora z jeziora czy basenu (także kałuży). Jedynym ratunkiem może być dla Ciebie przypomnienie sobie o punktach 1 i 7.

10. W słowniku labradora „zabawa” jest słowem mającym tylko czas teraźniejszy! Zwroty „potem” , „daj spokój” albo „przestań już” w tym słowniku nie występują.
—————-

Na podstawie publikacji American Kennel Club ułożyła Zuzanna Berger
Copyright for photo (C) by 123rf.com