Beagle górą!

Beagle górą!

No i jak tu nie mówić, że mamy nosa? Ledwo postawiliśmy wzorzec beagle i „Beagle w pigułce”, a od razu spadła zza Oceanu wieść, że to właśnie beagle został tegorocznym zwycięzcą Westminsteru! 3,5 letnia suczka Ch Tashtins LOOKIN FOR TROUBLE (Ch Ha-Penny’s TOO MUCH TROUBLE x Tashtin I DO DE CLAIRE), domowo zwana Miss P., wyhodowana przez p. Lori D Crandlemire, została najlepszym psem na wystawie Westminster 2015.
2015_rbis_winner_mdRes. BiS został minimalnie starszy pies skye terrier, GCH Cragsmoor GOOD TIME CHARLIE ( Ch Finnsky OLIVER x Ch Cragsmoor ADELL GOODWOMAN), własność hodowców, pp. Eugene Z Zaphiris & Matthew H Stander.
Oba zwycięskie psy właśnie przymierzają się do podróży przez Atlantyk, bo oba są zgłoszone na tegorocznego Crufta.
Nie ma wyjścia, trzeba zatem poświęcić się, i czym prędzej stawiać jeszcze jeden esej o beaglach i tym bardziej coś szerzej o skye terierach, bo to niewiarygodnie fajna rasa!
Sprawdzajcie, postaramy się jak najszybciej wykonać przynajmniej te zadania – a jeśli macie inne pomysły, jeśli czegoś Wam brak na NP. – piszcie, postaramy się spełnić te oczekiwania jak najszybciej!

Adam Janowski
Fot. Westminster Dog Show Press Centre