Piknik pod buldożkiem

Piknik pod buldożkiem

W niedzielę, 18 września grono entuzjastów przy wsparciu firm Josera i Bayer zorganizowało w Warszawie, na tzw. Fortach Bema, kolejny, XVIII już Zlot Buldogów Francuskich. Organizatorom sprzyjała nawet pogoda – ostatnia niedziela lata była naprawdę ciepła, słoneczna i zachęcała do piknikowania.

Przedsięwzięcie w miarę regularnych spotkań właścicieli buldożków francuskich w Warszawie jest najzupełniej prywatną inicjatywą grupy pasjonatów, pod przewodem p. Anny Kiljańczyk, która jest spiritus movens całej zabawy. Od trzynastu lat (wbrew numeracji, bo początkowo zloty były organizowane częściej niż co roku) zapraszają oni na spotkanie wszystkich miłośników buldożków, a jak widać na zdjęciach – nie tylko! Każdy z gości – uczestników zlotu (a właściwie pikniku, jak widać na zdjęciach) otrzymywał od organizatorów specjalną plastikową torbę, w której oprócz materiałów reklamowych sponsorów (Josera, Bayer) i kilku próbek karmy Josera, odpowiedniej dla buldożków, znaleźć mozna było gustowną rozetę pamiątkową, dyplom uczestnictwa w zlocie i zaproszenie do udziału w konkursach, w których przewidziano wiele naprawdę cennych nagród.

Podczas Zlotu mozna było zaopatrzyć sie w wiele gadżetów z buldożkami w roli głównej (biżuteria, poduszki, torby, T-shirty), zrobić swemu psu i sobie profesjonalne zdjęcie zna stoisku znanej z Przyjaciela Psa p. Tarabuły (10 pln), zjeść kawałek ciasta (w zasadzie bezpłatnie) lub hamburgera (16 pln), wypić kawę czy colę i przede wszystkim spotkać inne buldogi!

A zapowiadane wykłady – z behawioru, dietetyki czy podstaw BARF były tylko dodatkiem – ze względu na dość umowne nagłośnienie i bezlitośnie skracany czas wystąpień. NA szczęscie mozna było złapać kontakt z prelegentami i albo porozmawiać z nimi w ich namiotach, albo umówić się na zajęcia indywidualne.
W imprezie wzięło udział – wedle wstępnych szacunków – ponad 500 buldogów francuskich wraz z właścicielami.
Sądzę,że wszyscy byli niezwykle zadowoleni.

Dziwił bym sie, gdyby było inaczej po tak udanej, z roku na rok coraz lepszej, imprezie.